Jak dbać o tatuaż bezpośrednio po jego wykonaniu? – podstawowe porady

Tatuaż to jedna z najtrwalszych form wyrażenia własnej osobowości, uczuć, bądź upamiętnienia ważnego w naszym życiu wydarzenia czy nawet osoby. Chociaż ostatnio coraz częściej pełni wyłącznie czysto dekoracyjną formę, co jeszcze bardziej przemawia za stosowaniem odpowiedniej pielęgnacji, która zapobiegnie jego blednięciu czy zniekształceniu.

Decydując się na tatuaż mamy świadomość, że zostanie on z nami przez długie lata, dlatego skrupulatnie planujemy jego wzór oraz umiejscowienie. Jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że aby nasz tatuaż prezentował się równie efektownie co zaraz po zrobieniu, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja – i to zarówno tuż po przeprowadzonym zabiegu, jak i przez kolejne lata.

Pielęgnacja tatuażu ma wpływ na jego wygląd

Pielęgnacja świeżego tatuażu ma niebagatelny wpływ na jego późniejszy wygląd, dlatego warto stosować się do zaleceń tatuażysty i we właściwy sposób pielęgnować go do momentu wygojenia skóry:

  • po umówionym terminie należy zdjąć folię by zapewnić dostęp tlenu, który przyśpieszy proces gojenia;
  • tatuaż należy przemywać wyłącznie letnią wodą z dodatkiem mydła lub innego specyfiku, poleconego przez tatuażystę;
  • skórę należy osuszyć, najlepiej ręcznikiem papierowym, poprzez przykładanie go do rany, unikając pocierania, które mogłoby zniekształcić rysunek;
  • następnie należy nawilżyć skórę poprzez nałożenie cienkiej warstwy kremu lub maści poleconej w salonie.

Powyższe czynności należy powtarzać regularnie, aż do momentu zupełnego wygojenia się skóry. Aby nasz tatuaż zachował swój urok przez kolejne lata należy regularnie stosować blokery UV, które zapobiegną szkodliwemu działaniu promieni słonecznych – czyli blednięciu barwników.

W zależności od umiejscowienia tatuażu, ważna też jest ogólna pielęgnacja skóry podatnej na rozstępy, celulitis, przesuszenie, gdyż wszystkie wymienione problemy skórne mają niebagatelny wpływ na wygląd tatuażu. Warto też wspomnieć o zmianie masy ciała, która może powodować zniekształcenie rysunku, zmianę jego konturów, orasz szereg innych deformacji.

Więcej porad związanych z urodą, a także artykułów o kosmetykach znajdziesz w portalu https://zmyslowo.pl/.