Urodowe triki, które warto znać po pięćdziesiątce

Gdy mniej chętnie zaczynamy odsłaniać ciało z powodu pajączków na nogach czy zmarszczek na dekolcie, dobrze jest mieć w zanadrzu kilka sztuczek!

Brwi dobrze podkreślone

Brwi powinny mieć grubość ołówka, zaczynać się równo z wewnętrznym kącikiem oka, a kończyć około centymetra poza zewnętrznym kącikiem. Gdy twoje brwi są zbyt cienkie, za krótkie lub mają przerzedzenia, dorysuj pojedyncze włoski cieniutką kredką, pamiętając, by koniec brwi był raczej prosty, a nie opadający.

Jeśli naturalne włoski stały się za jasne lub siwe, przyciemnij je żelem do brwi. Staraj się nie pomalować skóry!

Cera bez dużych porów

Preparaty zwężające pory mogą mieć postać płynu lub kremu, najczęściej do użycia wieczorowego. Zwróć tylko uwagę by nadawały się do cery wrażliwej i alergicznej, bo takie będą najbezpieczniejsze dla dojrzałej cery.

Na krem na dzień, ale pod podkład lub zamiast niego, użyj zmniejszającej widoczność porów bazy. Nakładaj ją cienką warstwą.

Jednolity kolor skóry

Kryjący podkład zamaskuje przebarwienia, zaczerwienienia i pajączki. Ważne, by dobrze go nałożyć, nie tworząc efektu maski. Użyj do tego zwilżonej gąbeczki i nałóż najpierw jak najcieńszą warstwę podkładu, sprawdź, czy stopień krycia cię zadowala i w razie potrzeby dołóż odrobinę w wybranych miejscach lub na całą twarz.

Rajstopy w sprayu idealnie wyrównują koloryt skóry, kryjąc pajączki. Spray wysycha w minutę, nie brudzi i nie ściera się.

Promienna skóra

Toniki i lotiony zawierające łagodne kwasy (mlekowy, migdałowy, kwasy owocowe, czyli AHA) powodują delikatne złuszczenie naskórka. Używane codziennie, stopniowo, czyli bez widocznego gołym okiem łuszczenia się skóry, pięknie rozświetlają i lekko rozjaśniają cerę. Używaj poza okresem silnego nasłonecznienia.

Twarz bez włosków

Mały i poręczny depilator wyrywa włoski z cebulkami, a więc na dłużej. Może podrażniać wrażliwą skórę, powodując zaczerwienienie utrzymujące się przez kilka godzin.

Nożyk Bardzo ostry, wymaga trochę wprawy, ale użyty na posmarowaną olejkiem skórę nie podrażni jej. W miejscach, gdzie jest mniej napięta, trzeba ją lekko naciągnąć.

Pełniejsze usta

Derma rober jest urządzeniem do mezoterapii, które robi w skórze liczne i płytkie nakłucia. Pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, przez co staje się jędrniejsza. Używaj go wzdłuż linii warg, ale nie nachodząc na czerwień wargową.

Płytsze zmarszczki na dekolcie

Z siateczką drobnych zmarszczek na cienkiej skórze nic nie poradzi sobie łatwiej i szybciej niż lekki olejek. Same składniki nawilżające nie zapewnią takiego efektu. Kilka kropli serum wmasowanego w skórę od razu optycznie ją wygładzi. Stosuj raz dziennie.

1 thought on “Urodowe triki, które warto znać po pięćdziesiątce

  1. Pięćdziesiątka coraz bliżej, czas zapoznać się z tymi poradami i wdrożyć je w życie.

Comments are closed.