Właściwości argininy dla zdrowia włosów

Włosy potrzebują składników odżywczych, takich jak arginina, aby wspierać zarówno ich wygląd, jak i zdrowie. Możesz wybierać spośród mnóstwa kosmetyków, które obiecują piękno włosów, ale przed zakupem jakiegokolwiek produktu sprawdź etykietę, czy ma on składniki, których potrzebują Twoje włosy.

W szczególnym przypadku argininy jest ona polecana przez dermatologów i stylistów w celu pobudzenia wzrostu włosów. Arginina działa jako środek rozszerzający naczynia krwionośne i aktywujący przepływ krwi w mieszkach włosowych. Przyjrzyjmy się innym właściwościom tej substancji na zdrowie włosów.

Działa na słabe mieszki włosowe

Wygląd włosów można poprawić dzięki argininie, ponieważ związek ten wspiera witalność mieszków włosowych.

Zapobiega wypadaniu włosów

Reaktywując mikrokrążenie krwi, odżywiając włókno włosa i chroniąc mieszki włosowe, arginina wzmacnia włosy, nawilża je i zmiękcza. Dzięki temu włosy mniej wypadają.

Chroni naskórek przed wysoką temperaturą i chemikaliami

Substancje chemiczne używane do produkcji farb, rozjaśniaczy czy prostownic mają tendencję do uszkadzania włosów. Składniki te zwiększają porowatość naskórka i zmniejszają wytrzymałość włókna włosowego, co skutkuje matowymi, łamliwymi włosami.

Arginina w suplementach lub miejscowych maściach zmniejsza łamliwość naskórka. Ratuje również włosy przed schorzeniami spowodowanymi ciągłym używaniem prostownic, suszarek i lokówek.

Naprawia łamliwe włosy

Arginina ma właściwości naprawcze, potrafi zatrzymać niewłaściwy rozwój mieszków włosowych. W ten sposób zmniejsza uszkodzenia, jakich mogą doznać włosy z powodu naruszonego korzenia.

Zabezpiecze kolor włosów

Niektóre farby do włosów zawierają nadtlenek wodoru lub amoniak, które uszkadzają naturalne białka i oleje w strukturze włosa. Dzięki zastąpieniu tych związków chemicznych L-argininą, włosy nie tracą siły i lepiej zachowują pigment.

Badania wykazały, że barwniki zawierające argininę jako składnik aktywny mają dobry efekt, nie różniąc się znacznie intensywnością koloru sformułowanego z innymi składnikami. Jednocześnie eksperyment wykazał, że przy monitorowaniu kolejnych myć, arginina była w stanie chronić pigment. W https://www.strefafryzur.pl poznasz inne metody zabezpieczenia farby, żeby utrzymywała się ona przez dłuższy czas.

Eliminuje łupież

Dzięki swoim właściwościom przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym arginina pomaga wyeliminować lub zapobiec łupieżowi. Niektóre badania sugerują, że związki pochodzące z tego aminokwasu są idealne do zwalczania mikroorganizmów, które destabilizują komórki włosów.