Aby nasze ciało nam się podobało – porady dla kobiet

Czujemy po sobie, że jest nam coraz ciężej. A szybszy krok przyprawia nas o zadyszkę. Ciężko nam wchodzić po schodach i niemalże każdą czynność przepłacamy spoceniem i zmęczeniem. To sygnał, że ważymy za dużo i że najwyższy czas pomyśleć o odchudzaniu. I choć wiemy co powinniśmy zrobić, to zazwyczaj jest tak, że jeszcze z tym zwlekamy. Aż do czasu.

O podobaniu się osobom trzecim

Szala goryczy przelewa się do granic możliwości, gdy nadchodzi duża impreza rodzinna. Czy jakakolwiek inna wymagająca od nas, jak najlepszego wyglądu. Może to być sylwester, wesele, impreza w firmie lub zjazd absolwentów. Jak i wiele innych okazji i imprez skupiających wiele osób nam znanych i nieznanych. Zwłaszcza zależy nam na osobach znających nas, a dawno niewidzianych. Bo chcemy w ich oczach wypaść, jak najlepiej. Wypada wyglądać szczupło, modnie i elegancko.

Nadmiar tłuszczu a ubrania

Ale jak to zrobić, gdy żadne znajdujące się w szafie ubrania nie zdają egzaminu, bo dziwnym trafem się skurczyło. Na rynku wśród licznych ofert sklepowych także niczego odpowiedniego nie możemy znaleźć, gdyż każde ubranie na nas źle leży. W każdej kreacji widać nasze fałdy i zewsząd wylewający się znienawidzony przez nas tłuszcz. A na luźny worek zastępujący sukienkę nie mamy ochoty.

Z takim problemem borykają się miliony ludzi na całym świecie. A głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest nadmierna konsumpcja i brak aktywności ruchowej. Przy nadwadze i otyłości wielkie znaczenie ma nie tylko ilość tkanki tłuszczowej, ale i jej rozmieszczenie.

Gdy tkanka tłuszczowa rozmieszcza się równomiernie i wszędzie, to znacznie mniejszy problem. Ale szczególnie uciążliwe jest nagromadzenie tkanki tłuszczowej w powłokach brzusznych. Jest to tak zwana otyłość brzuszna, która nie tylko jest bardzo uciążliwa, ale i nieładnie wygląda.

Artykuł powstał we współpracy z portalem https://www.niecodzienne.pl/.