Zamiast maskary

Gęste, podkręcone rzęsy bez efektu sztuczności? Tak, to możliwe! Te zabiegi spełnią to marzenie.

TUSZOWANIE

Dla kogo: masz ładne naturalne rzęsy, ale wioski są zbyt jasne? To zabieg dla ciebie.

Na czym polega zabieg: Tuszowanie trwa 40-60 minut. Na oczyszczone rzęsy aplikuje się jedną lub kilka warstw tuszu (dodatkowy elekt zagęszczenia). Po kilku minutach pigment staje się wodoodporny. Przez dobę po zabiegu należy unikać kontaktu rzęs z wodą, później do demakijażu używać wyłącznie preparatów beztłuszczowych.

Efekt i cena: Przyciemnione, podkreślone rzęsy, które wyglądają jak ładnie wytuszowane. Efekt koloryzacji utrzymuje się 2-3 tygodnie (resztki tuszu może usunąć kosmetyczka specjalnym preparatem lub powtarzamy zabieg). Cena permanentnego tuszowania 120-180 zł.

BOTOKS

Dla kogo: Polecany szczególnie osobom o wiotkich, słabych z natury rzęsach, które wymagają wzmocnienia.

Na czym polega zabieg: Po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu rzęs kosmetyczka podkręca włoski, następnie nakłada na nie pigment. Na koniec aplikuje wzmacniający preparat (botoks), pantenol czy odżywczy olejek arganowy na specjalnym silikonowym wałeczku.

Efekt i cena: Po zabiegu rzęsy są mocniejsze, dobrze nawilżone, pogrubione i wyglądają na dłuższe. Oczy wyglądają na młodsze. Rezultat utrzymuje się 4-6 tygodni (czyli do naturalnej wymiany włosków). Cena: 150-200 zł.

ZAGĘSZCZANIE 1:1

Dla kogo: Dla osób, które chcą mieć wyglądające jak najbardziej naturalnie, długie, gęste rzęsy.

Na czym polega zabieg: Stylistka oczyszcza rzęsy, następnie dokleja do każdej z nich włosek (syntetyczny lub naturalny) specjalnym profesjonalnym klejem kosmetycznym. Zabieg trwa ok. 60 minut. Po jego zakończeniu nie wolno pocierać oczu. Należy unikać preparatów do demakijażu zawierających oleje (poleca się płyny micelarne).

Efekt i cena: Spojrzenie jest podkreślone, rzęsy wyglądają naturalnie, są zagęszczone i wydłużone. Efekty utrzymują się do 6 tygodni. Cena: ok. 120 zł (uzupełnienie po 3 tygodniach — Ok. 100 zł).

LAMINOWANIE

Dla kogo: Zabieg wzmacnia i ładnie podkręca rzęsy.

Na czym polega zabieg: Kosmetyczka zabezpiecza dolne rzęsy (i skórę) specjalnym płynem ochronnym. Na górną powiekę nakłada silikonowy wałeczek, na którym, po zwilżeniu specjalnym preparatem odżywczym, podkręca włoski. Kolejny etap to aplikacja wybranego barwnika (brąz, grafit, czerń), a na koniec — płynnej keratyny. Zabieg trwa 1-1,5 godziny. Przez następne 24 godziny nie zmywamy rzęs, unikamy kontaktu z wodą.

Efekt i cena: Rzęsy pozostaną pięknie podkręcone przez 4-6 tygodni. Cena zabiegu: 150-250 zł.

Przeczytaj również