Odchudzanie może być banalnie proste- 10 podstawowych porad dla początkujących.

W USA środowisko medyczne zauważyło znaczny wzrost osób cierpiących na otyłość. Skala jednak obejmuje już cały świat. Niektórzy nazywają to epidemią otyłości. Aby walczyć z tym zjawiskiem, koncerny farmaceutyczne wynajdują i sprzedają szeroką gamę tabletek, proszków i innych środków, które w zasadzie w ogóle nie pomagają w zwalczaniu otyłości.

Oczywiście niektórzy powiedzą, że “przemysł” dietetyczny robi to samo. Istnieją setki diet, spośród których możesz przebierać. Możesz zmieniać je co miesiąc przez całe lata.

Czego naprawdę potrzebujemy to rozsądne i wiarygodne porady, które zwykli ludzie mogą wprowadzić w swoje życie, aby stracić na wadze, niezależnie od ich aktualnej kondycji i stanu fizycznego- więc do dzieła:

1 – Pij więcej wody. Zdecydowanie zbyt często nasze organizmy są skrajnie odwodnione, co utrudnia wypłukiwanie toksyn i oczyszczanie naszego organizmu. Woda, rzecz jasna, pomaga nam zachować sytość na dłużej i oszukać nieco głód

2 Jedz częściej! Zapewne myśleliście, że chudnięcie polega na jedzeniu rzadziej. Z jednej strony to prawda- ponieważ, aby zrzucić wagę musicie uzyskać ujemny bilans energetyczny, z drugiej strony musicie jeść częściej, aby stymulować Wasz metabolizm i sprawić, że sprawniej będziecie spalać tkankę tłuszczową. Wybudzajcie swój organizm zaczynając od śniadania. Nawet szybki szejk lub owoc na śniadanie zda egzamin.

3 Więcej ruchu. Zależne od Twojej kondycji, musisz zażywać ruchu. Korzystaj ze schodów, zamiast z windy, parkuj dalej od wejścia do sklepu, biura, czy domu, wychodź na spacery, bawiąc się z dziećmi wymyślaj zabawy, które wymuszają ruch – wyjdzie to na zdrowie Tobie i Twoim pociechom.

4 Polub warzywa i owoce- mają dużo błonnika, który sprawia, że dłużej czujemy się syci i ogranicza wchłanianie tłuszczów, a także spowalnia absorpcję cukrów.

5 Pij zieloną herbatę. Zawarta w niej l-teanina to aminokwas, który po pewnym czasie podnosi poziom serotoniny. To ważny hormon szczęścia. Gdy masz niewiele serotoniny, możesz cierpieć na napady głodu.

6 Stwórz wyzwanie. Nic tak nie motywuje do utraty wagi jak robienie tego w ramach przyjacielskiej rywalizacji. Znajdź kogoś, kto też chce schudnąć i wzajemnie się motywujcie. W słabsze dni możecie być dla siebie wsparciem.

7 Śpij dłużej. Im więcej śpisz, tym mniej czasu masz, by jeść. Proste. Oprócz tego sen, a także jakakolwiek forma regenacji zwiększa nasze pokłady silnej woli.

8 Sięgaj po zdrowe przekąski- np orzechy, które, choć są kaloryczne, pomagają w odchudzaniu, bo większość kalorii w nich zawarta się nie wchłania i jest wydalana.

9 Użyj probiotyków- zdrowa flora jelitowa produkuje serotoninę. Poza tym wiele badań wykazało, że zwiększenie ilości dobrych bakterii ogranicza ilość kalorii, które wchłaniasz.

10 Na koniec, chyba najważniejsze – Odpowiedz sobie na pytanie “Dlaczego?”. Dlaczego chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Spraw, aby Twój cel stał się istotny i zaczął Cię motywować – towarzyszył Ci każdego dnia, nawet w kryzysowych sytuacjach, które niewątpliwie nastąpią.